امروز می‌خواهیم به شما بگوییم که چگونه بدون نیاز به آرایشگر، مژه مصنوعی بگذاریم. شاید در ابتدا گذاشتن مژه مصنوعی بدون هیچ عیب و ایرادی کار سختی باشد و فکر کنید باید مهارتی در این کار داشته باشید تا بتوانید آن را انجام دهید. ولی واقعاً احتیاجی به این کار نیست و ما می‌توانیم در طی چند نکته به شما بگوییم چگونه خیلی حرفه‌ای این کار را انجام دهید.

اول باید انتخاب کنید که کدام نوع مژه را می‌خواهید؛ یک ست کامل مژه (مژه پُر) و یا مژه‌های تکی. یک ست کامل مژه چهره‌ای دراماتیک به شما می‌دهد ولی مژه‌های تکی چهره‌ای طبیعی را برای شما درست می‌کنند.

برای شروع یک آینه را بردارید و زیر چشمان خود بگذارید و به پایین نگاه کنید. اگر می‌خواهید مژه‌ی پر را بر روی چشمان خود بگذارید پس آن را از بسته‌بندی خود خارج کنید، کمی خم و راستش کنید تا منعطف شود و راحت‌تر بر روی پلک‌تان قرار بگیرد. بر روی خط مژه‌های خود کمی چسب بزنید و به مدت چند ثانیه بگذارید تا خشک شود. سپس به کمک انگشتان خود مژه مصنوعی را بر روی خط مژه‌ها قرار دهید و کمی فشار دهید تا چسب‌ها به خوردش بروند. مژه مصنوعی را با مژه‌های خود ترکیب کنید تاکمی طبیعی به نظر برسد و مطمئن شوید که مژه‌ها بر روی یکدیگر قرارگرفته‌اند. باید دوباره بگوییم که این نوع مژه‌ها چهره‌ای عروسکی به شما می‌دهند و خیلی طبیعی به نظر نمی‌رسند.

مژه‌های تکی را خیلی راحت‌تر و به کمک موچین می‌توان استفاده کرد. پیشنهاد می‌کنیم که کمی از مژه‌های بلندتر را در وسط پلک‌تان و میان دیگر مژه‌ها قرار دهید و کمی هم در گوشه‌ها. اگر از خط چشم و سایه استفاده می‌کنید می‌توانید مژه‌های بلندتر را در کناره‌ها بگذارید و اگر از خط و چشم و سایه استفاده نمی‌کنید، مژه‌های بلندتر را در وسط بگذارید. بگذارید چسب برای ۵ دقیقه بر روی پلک‌تان باشد سپس کار را با زدن ریمل تمام کنید تا مژه‌های مصنوعی و طبیعی باهم یک‌شکل پیدا کنند.

چگونه ریمل خود را در بین روز تجدید کنیم

وقتی صبح آرایش می‌کنیم و از خانه بیرون می‌آییم، ریمل روی چشمانمان بسیار خوب است؛ اما اگر بعد ۸ ساعت کار یا پس از کلاس‌های دانشگاه بخواهید جای دیگری بروید، این ریمل دیگر به‌خوبی و تازگی صبح نیست. احتمالاً دوباره بر روی ریمل قبلی، ریمل می‌زنید و امیدوارید چشمانتان خیلی جلوه‌ی بدی پیدا نکند. شاید هم ریملقدیمی خود را پاک کنید و دوباره ریمل بزنید؛ اما راه دیگری هم هست.

همراه خود یک برس ریمل دیگر داشته باشید. آن را آغشته به بک پاک کننده‌ی آرایش کنید و سپس به مژه‌های خود بزنید تا کمی از ریمل قبلی پاک شود. حالا با تجدید ریمل خود نتیجه‌ی بهتری را خواهید گرفت.

وسایل موردنیاز:

  • ریمل موردعلاقه‌تان
  • پاک کننده‌ی آرایش
  • یک برس اضافه‌‌ی ریمل

مراحل کار:

  • برس ریملتان را آغشته به پاک کننده‌ی آرایش کنید.
  • برس را به ریشه‌ی مژه‌هایتان بزنید و به سمت جلو بکشید.
  • این کار را هم با پشت و هم روی مژه‌هایتان انجام دهید.
  • حالا می‌توانید ریمل تازه به مژه‌هایتان بزنید.

مطلبی که ترجمه کردم در سایت بایکس منتشر شده.