خیلی از ما به راحتی می‌توانیم با صرف هزینه زیاد، بهترین لباس را از بهترین طراحان بخریم تا استایلی شیک و زیبا داشته باشیم؛ اما اگر بودجهٔ زیادی را نداشته باشیم زیاد عاقلانه به نظر نمی‌آید که هزینهٔ زیادی را صرف لباس و کفش طراحان گران قیمت کنیم. مد و فشن خیلی دوست داشتنی است اما باید قبول کنیم که صرف هزینهٔ زیاد برای مد و فشن خیلی هم جالب نیست.

نکته‌ها و ترفندهای جالب برای خرید کردن با قیمت مناسب

۱. کمد خود را سازمان‌دهی کنید

مرتب کردن و سازمان‌دهی کردن کمد بر اساس رنگ و نوع پوشاک به شما کمک می‌کند که بفهمید دقیقاً چه چیزهایی دارید و به چه چیزهایی را برای فصل پیش رو نیاز دارید. مدهای فصل پیش رو را بشناسید تا بتوانید تغییرات لازم را در کمد خود اعمال کنید.

۲. موقع حراج خرید کنید

افراد زیادی هستند که بسیاری از لباس‌های خود را از حراجی‌ها می‌خرند. فروشگاه‌های آنلاین زیادی هم هستند که در روزهای زیادی از سال اجناس خود را حراج می‌کنند. سعی کنید خرید خود را در این زمان‌ها انجام دهید.

۳. لباس‌هایی که استفاده نمی‌کنید را بفروشید

شاید این ایده به فکر خیلی‌ها نرسد، ولی ممکن است لباس‌هایی داشته باشیم که به ندرت آن‌ها را پوشیده‌ایم یا اصلاً استفاده نکرده‌ایم. می‌توانیم آن‌ها بفروشیم و یا حتی چنین لباس‌هایی را بخریم.

۴. بر روی مدل‌های کلاسیک بیشتر سرمایه گذاری کنید

اگر می‌بینید جنسی یا لباسی فقط در آن فصل و آن سال مد است، بهتر است خیلی برای آن هزینه نکنید. برای لباس‌هایی زیاد هزینه کنید که فکر می‌کنید می‌توانید برای چند سال بپوشید. پس مدل‌های کلاسیک می‌تواند بهترین انتخاب برای هزینه کردن زیاد باشند.

۵. طبق میل خودتان خرید کنید

همهٔ ما یک سری علایق داریم که دوست داریم در مورد لباس‌هایی که می‌خریم، اجرا کنیم. سعی کنید خودتان باشید و هر آنچه که دوست دارید در کمد خود داشته باشید را بخرید. این گونه خرید کردن برای‌تان لذت بخش می‌شود.

۶. به سراغ خیاط بروید

در گذشته بسیاری از پدر و مادرهای ما از خیاط‌ها می‌خواستند که لباس‌هایشان را بدوزند. شاید امروزه کمتر کسی این کار را بکند ولی به خاطر داشته باشید که برندها و فروشگاه‌ها نیز دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند.

۷. مشکی بپوشید

یکی از رازهای داشتن استایل خوب، پوشیدن رنگ مشکی است. سوفیا لورن در کتاب خود می‌نویسد: در روزهای ابتدایی در رم، سعی می‌کردم تیپ و استایل خوبی داشته باشم، در حالی که می‌خواستم هزینهٔ زیادی هم برای آن‌ها نکرده باشم. بتوانم در هر جا و هر مراسمی آن‌ها را بپوشم. پس همهٔ لباس‌های خودم را با رنگ مشکی رنگ کردم، حتی دستمالم و تقریباً هیچ هزینه‌ای برایم نداشت. با لباس‌های مشکی‌ام می‌توانستم همه جا بروم و در این حال خوش تیپ و خوش استایل باشم.

مطلبی که ترجمه کردم در سایت بایکس منتشر شده.