در این مطلب می‌خواهیم همراه با وبسایت لوسیم چند نکته و راه‌کار برای داشتن یک تصویر پروفایل خوب و حرفه‌ای برای اینستاگرام‌تان بیان کنیم. به یاد داشته باشید که اگر از اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می‌کنید، حتما کمی حرفه‌ای‌تر در مورد تصویر پروفایل و بیوگرافی رفتار کنید.
۵ نکته برای داشتن یک تصویر پروفایل خوب و حرفه‌ای

۱. از تصویر خودتان استفاده کنید

اگر برندتان بسیار شناخته شده است و همه لوگوی شما را می‌شناسند، می‌توانید از تصویر لوگو برای پروفایل استفاده کنید. اما در غیر این صورت عکس خودتان را بگذارید. مردم با لوگو ارتباط برقرار نمی‌کنند، آن‌ها با چهره‌ی افراد ارتباط برقرار می‌کنند. مردم لوگوها را نادیده می‌گیرند و بیشتر جذب چهره‌ی افراد می‌شوند. برای نمونه اگر در زمینه مد و پوشاک فعال هستید می‌توانید از مدل‌های خودبرای پروفایل استفاده کنید.

۲. عکس حرفه‌ای استفاده کنید

اگر می‌خواهید نتایج بهتری را بگیرید، بهتر است از یک عکاس حرفه‌ای بخواهید از شما عکس بگیرد تا برای تصویر پروفایل خود استفاده کنید. اگر هم بودجه‌تان برای این کار نمی‌رسد، یک دوربین خوب تهیه کنید و از یک دوست بخواهید عکس خوبی از شما بگیرد. اگر می‌خواهید افراد شما را جدی بگیرند، پس به هیج وجه یک سلفی معمولی و خودمانی را به عنوان تصویر پروفایل استفاده نکنید. مطمئن شوید که عکس‌تان واضح باشد و چهره‌تان را حرفه‌ای نشان دهد.

۳. شخصیت خوبی از خود نشان دهید

همان طور که می‌خواهید حرفه‌ای به نظر برسید، باید چهره‌ای را از خود نشان دهید که مردم بتوانند به آن اعتماد کنند و در واقع به دلشان بنشیند. اولین قدم برای دل نشین بودن، لبخند است. لبخند بزنید و شخصیت مهربانی از خود نشان دهید.
از دور برای پروفایل عکس نگیرید

۴. از دور عکس نگیرید

یکی از اشتباهاتی که برای عکس‌های پروفایل انجام می‌شود این است که تمام بدن یا بیشتر بدن در عکس به تصویر کشیده می‌شود که باعث می‌شود چهره کوچک نشان داده شود. عکس را به چهره و نهایتا کمی از شانه‌ها خلاصه کنید. یک پرتره خوب بسیار جذاب‌تر است چرا که مردم قرار است با چهره‌ی شما ارتباط برقرار کنند، نه با تیپ و ظاهرتان!

۵. سایز تصاویر پروفایل اینستاگرام

اندازه‌ی تصویر پروفایل اینستاگرام بر روی دسکتاپ ۱۱۰ در ۱۱۰ پیکسل است. می‌توانید تصویر با هر اندازه‌ای را برای پروفایل خود آپلود کنید. برای پروفایل نمی‌توانید از فیلترها استفاده کنید، مگر اینکه ابتدا تصویر را در اینستاگرام پست کنید و سپس از گالری تصاویر خود این تصویر را برای پروفایل استفاده کنید.
این مطلبی که ترجمه کردم در سایت تروبا منتشر شده.