شاید بسیاری از ما به دیگران برای تمیز کردن و دسته‌بندی کردن کمدشان نکته‌ّهایی را گفته‌ایم، ولی وقتی نوبت به تمیز کردن کمد خودمان که می‌شود، به کار بردن آن نکته‌ها برای‌مان سخت است. یکی از این نکته‌ها شاید کنار گذاشتن لباس‌هایی است که از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم یا خیلی وقت است دیگر آن‌ها را نمی‌پوشیم. این نکتهٔ بدی نیست ولی خیلی هم کارساز نیست. شاید لباس‌ها و وسایل زیادی داشته باشیم که کمتر آن‌ها را می‌پوشیم ولی ایراد و اشکالی هم در آن نمی‌بینیم.
یکی از راه‌هایی که به شما کمک می‌کند تا بفهمید کدام لباس در کمدتان بماند و کدام لباس را کنار بگذارید، این است که لباس را جلوی خود نگه دارید و از خود بپرسید که آیا همین الان حاضر هستید این لباس را بخرید یا خیر؟ اگر جواب سوال‌تان نه هست، باید آن را کنار بگذارید. این موضوع بسیار کارساز است و در بسیاری از مواقع می‌توانید تا ۲۵٪ از محتوای خود را با یک نگاه کنار بگذارید.
این ترفند بسیار کارساز است چرا که در بسیاری از مواقع چیزهایی می‌خریم که اصلاً نمی‌پوشیم یا در گذشته لباس‌هایی خریده‌ایم که حالا خیلی مُد نیست و علاقه‌ای به پوشیدن آن نداریم. لباس‌هایی که می‌خواهید کنار بگذارید را یا می‌توانید به دوستان و آشنایان خود بدهید و یا به موسسه و خیریهٔ خاصی اهدا کنید. از کسانی که که دید متفاوتی دارند برای تمیز کردن کمد خود کمک بگیرید. شاید آن‌ها روش و راه جدیدی برای پوشیدن لباسی خاص به شما پیشنهاد بدهند و دیگر نیازی به کنار گذاشتن آن‌ها نداشته باشید.
این مطلبی که ترجمه کرده‌ام در سایت بایکس منتشر شده است.