اگر می‌خواهید همانند یک حرفه‌ای آرایش کنید، می‌توانید از یک راهنمای قدم‌به‌قدم برای این کار استفاده کنید. ازاین‌دست مطالب در دنیای وب زیاد است، ولی در اینجا سعی کردیم بهترین‌ها را جمع کنیم و در اختیار شما بگذاریم.اگر می‌خواهید همانند یک حرفه‌ای آرایش کنید، می‌توانید از یک راهنمای قدم‌به‌قدم برای این کار استفاده کنید. ازاین‌دست مطالب در دنیای وب زیاد است، ولی در اینجا سعی کردیم بهترین‌ها را جمع کنیم و در اختیار شما بگذاریم. این نکته‌ها تقریباً با هر نوع صورتی سازگاری دارد و همهٔ شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و آرایش دلخواه خود را پیدا کنید. آرایش طبیعی چشم برای فعالیت‌های روزمره و محل کار شما و بعضی از آرایش‌های دودی برای مهمانی‌های شب شما مناسب است. همچنین آرایش چشم شما به رنگ چشم‌ها نیز بستگی دارد. برای مثال اگر چشمان شما قهوه‌ای است می‌توانید از رنگ‌های مشکی، خاکستری، قهوه‌ای، بژ، بنفش، صورتی و … در آرایشتان استفاده کنید. اگر چشمان شما آبی یا سبز است، می‌توانید از رنگ‌های آبی، قهوه‌ای، بنفش، متالیک، فیروزه‌ای و.. استفاده کنید. یکی از مدل‌های آرایش چشم که برای هر رنگ چشم و هر مراسمی مناسب است، خط چشم مشکی است. این آرایش شما با رژ لب قرمز تکمیل خواهد شد. زمانی که آرایش چشم شما دودی است، بهتر است رنگ لب خود را کمتر کنید و از رژلب‌های خنثی استفاده کنید.
مطلب زیر می‌تواند مکملی برای تمام نکاتی باشد که به آن اشاره کردیم. برای اینکه بتوانید نمونه‌های آرایشی زیر را انجام دهید به مجموعه کاملی از لوازم آرایش احتیاج دارید که پیشنهاد می‌کنیم آنها را به سادگی از سایت بایکستهیه کنید.
همچنین برای مشاهده هر راهنمای تصویری به صورت کامل و بزرگ،‌ روی تصویر مربوطه کلیک کنید.
راهنمای قدم‌به‌قدم آرایش چشمهمچنین تعدادی هم آرایش پاستل را نیز به شما نشان می‌دهیم، چرا که در تابستان رنگ‌های پاستل بسیار استفاده می‌شوند.
نمونه‌های بالا از جمله مراحل سادهٔ قدم‌به‌قدم آرایش چشم بود که برای شما انتخاب کردیم. سعی کنید حداقل تعدادی از آن‌ها را امتحان کنید تا بهترین آرایش را که به چهره و چشمان شما می‌آید را پیدا کنید.
 
مطلبی که ترجمه کردم در سایت بایکس منتشر شده.