بیایید نگاهی به گجت هایی بیاندازیم که در نگاه اول هیچ کس متوجه خاصیت کامپیوتری آن‌ها نخواهد شد. آن‌ها گجت‌هایی پوشیدنی هستند که علاوه بر خاصیت اصلی خود کارآیی دیگری نیز دارند. در دنیای امروز فناوری این نوع گجت‌ها بسیار هیجان انگیزتر و جالب‌ترند و کاربران زیادی به سمت آن‌ها جذب می‌شوند.

۷ گجت پوشیدنی لیست ما عبارت‌اند از:
invisible_gadget1
۱. هدفون‌های Dash
این هدفون‌های بی‌سیم که در گوش جای می‌گیرند نه تنها به دوران هدفون‌های سیمی پایان داده‌اند بلکه آن‌ها ضربان قلب شما و درجه‌ی حرارت بدنتان را اندازه می‌گیرند، سرعت و تعداد قدم‌های شما و میزان کالری که سوزانده‌اید را اعلام می‌کنند. و البته آن‌ها موزیک نیز پخش می‌کنند!
برخلاف دیگر گجت‌هایی که با سر در ارتباط هستند مثل گوگل گلس، این هدفون‌ها با ظرافت هرچه تمام‌تر در گوش جای می‌گیرند.
قیمت: ۲۹۹ دلار
invisible_gadget2
۲. Cuff
این محصول قرار است در پاییز ۲۰۱۴ به صورت عمومی عرضه شود. کاف‌ها دستبندهای مجهز به جی‌پی‌اس هستند و کارکرد آن به این صورت است که مثلا می‌توان موبایل شخص مورد نظرمان را به آن بشناسانیم و با فشار دادن یک دکمه مختصات محلی که هستیم برای آن شخص فرستاده می‌شود. ظاهر این دستبندها جلب توجه نمی‌کنند و کسی متوجه نمی‌شود که این یک دستگاه هوشمند است، این دستگاه بیشتر شبیه زیورآلات است. همچنین لازم نیست باتری آن تعویض شود و با دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگار است.
قیمت: ۱۵۰ دلار
invisible_gadget3
۳. Ring
رینگ یا همان حلقه وسیله‌ی کوچک با قدرت‌ و قابلیت‌های زیاد است. با استفاده از این حلقه می‌توانید لوازم خانگی و اپلیکیشن‌های خود را کنترل کنید. این کنترل کردن با استفاده از حرکات خاصی مثل نوشتن متن در هوا با استفاده از انگشت می‌باشد. این وسیله دقیقا شبیه حلقه است و احتمالا خیلی‌ها متوجه نمی‌شوند که دستگاهی هوشمند است.
قیمت: ۱۸۵ دلار
invisible_gadget5
۴. پیراهن‌های D
پیراهن‌های دیجیتالی محصولی از Cityzen Sciences است و لباسی جالب به نظر می‌رسد. این پیراهن مجهز به سنسورهایی است که به بلوتوث متصل است و تمام فعالیت‌های شما را در زمان حرکت ثبت می‌کند و برای اسمارت فون شما می‌فرستد. این پیراهن را می‌توان شست و اتو کرد اما قبل از آن باید سنسورها را از آن جدا کرد. سازندگان این پیراهن ادعا می‌کنند که وزن آن از دیگر تی‌شرت‌ها بیشتر نیست. این شرکت تا به حال نمونه‌ای از این پیراهن را عرضه نکرده اما احتمالا در CES 2014 این محصول نمایش داده می‌شود.
invisible_gadget6
۵. جوراب‌های هوشمند
به وسیله‌ی یک تراشه‌ی RFID (سامانه‌ی شناسایی به وسیله‌ی امواج رادیویی) هر کدام از این جوراب‌ها به اپلیکیشن BlackSocks در اسمارت فون شما وصل می‌شوند. حالا موبایل شما می‌تواند تشخیص دهد کدام جوراب‌ها متعلق به یکدیگرند، چند بار جوراب‌ها را شسته‌اید، جوراب کی تولید شده است، و زمانی که جوراب شما از بین رفته است را می‌گوید.
قیمت: ۱۸۹ دلار
invisible_gadget7
۶. پوشک‌های هوشمند
روزی یک بار می‌توانید QRکدی که در جلوی پوشک هوشمند هست را با اسمارت فون خود اسکن کنید. سپس اطلاعات مربوط به آن آنالیز می‌شوند و می‌توانید به اطلاعاتی در مورد عملکرد کلیه و سطح آب بدن کودکتان دست یابید. همچنین این پوشک در صورت بروز عفونت‌های ادارای به شما هشدار می‌دهد.
این محصول هنوز در حال تکمیل است و عرضه‌ی عمومی نشده است.
invisible_gadget4
۷. لنزهای گوگل
لنزهایی که گوگل در حال حاضر بر روی آن کار می‌کند تراشه‌ای بی سیم دارد که سطح گلوکز را در اشک چشم اندازه می‌گیرد و به افراد مبتلا به دیابت کمک می‌کند که قند خونشان مشخص شود.
در پست وبلاگی که گوگل منتشر کرد اعلام شد که نمونه‌ی این محصول در صورت کاهش قند خون به فرد هشدار می‌دهد تا از سوزن سوزن شدن نوک انگشت‌ها پیشگیری شود.
این مطلبی که ترجمه کرده‌ام در سایت پارسیش منتشر شده است.