هیچ‌چیز بدتر از این نیست که لباس‌های خوب و تیپ مناسبی داشته باشید ولی عکسی که می‌گیرید فقط به دلیل نداشتن یک لبخند خوب یا مصنوعی خراب شود و نتیجه بدی به دست بیاورید. راه‌حل چیست؟ اما بعد از سال‌ها هنر و علم عکاسی،‌ تکنیک‌هایی به‌دست‌آمده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید «لبخند مناسبی» در عکس‌ها داشته باشید و این کار را هم به‌راحتی انجام دهید.
در ادامه به تکنیک‌هایی که برای داشتن لبخندی مناسب در عکس پیداشده است می‌پردازیم.

۱: چشم‌هایتان را ببندید و لحظه عکس گرفتن باز کنید و لبخند بزنید

کت کالینز یکی از حرفه‌ای‌های این حوزه یک روش ساده و درعین‌حال کاربردی را پیشنهاد می‌کند. کالینز پیشنهاد می‌کند که قبل از عکس گرفتن چشم‌هایتان را ببندید و صحنه‌ای که قرار است در عکس به تصویر کشیده شود را تصور کنید. سپس کمی قبل از عکس گرفتن چشم‌هایتان را به‌آرامی باز کنید و به‌آرامی لبخند بزنید. لبخندی که در این حالت می‌زنید یک لبخند ساده ولی درعین‌حالی معصومانه است.

۲: تکنیک پوزخند لبخند ساده

عکس ارشد بابی شوئسلر به گفته خودش هیچ‌وقت عکس که لبخندهایی در آن وجود دارد که دندان‌ها در آن پیدا می‌شود نمی‌گیرد. شاید عجیب باشد چون دیده شدن دندان‌ها می‌تواند لبخندها را خیلی خوب نشان دهد؛ اما بابی معتقد است بسیاری ازاین‌گونه لبخندها واقعی نیست و بیننده عکس هم این موضوع را می‌فهمد. یک لبخند ساده می‌تواند خیلی واقعی‌تر و بهتر از یک لبخند بزرگ باشد.

۳: لبخند کج و ساده

نیکول کلیست یکی از فعالان حوزه مد یک پیشنهاد خوب و ساده دارد. بسیاری از افراد وقتی روبروی دوربین قرار می‌گیرند،‌ لبخندشان مصنوعی به نظر می‌رسد. نیکول پیشنهاد می‌کند که این افراد با کمی زاویه جلوی دوربین قرار بگیرند بهتر است و تصویر اصلاح‌شدهٔ بهتری خواهند داشت.

۴: لبخندی بر لبان و چشم‌ها

لبخندی که بر لب‌ها وجود دارد یک موضوع است و چشم‌هایی که می‌خندد یک موضوع دیگر است. این موضوعی است که تایرا به آن اشاره می‌کند. چنین خنده‌هایی که از درون چشم‌ها هم دیده می‌شود می‌تواند یک عکس معمولی را به یک عکس ماندگار تبدیل می‌کند؛ اما چطور چنین چیزی امکان‌پذیر است. آرامش درون و صورتی ریلکس می‌تواند چنین خنده‌ای به‌صورت شما ببخشد.
داشتن یک لبخند زیبا و خوب می‌تواند عکس‌های معمولی را ماندگار و زیبا کند؛ بنابراین می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های بالا عکس‌های زیبایی برای خود به یادگار نگه دارید.
 
مطلبی که ترجمه کردم در سایت بایکس منتشر شده.